Малин туристичний

Серед об'єктів туристичної сфери, що привертають значну увагу, варто зазначити Малинську сейсмічну станцію PS-45 (с. Ворсівка), Церкву святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця (село Ворсівка), Історико-краєзнавчий музей Миклухо-Маклая (с. Гамарня), Малинський міський краєзнавчий музей, ПрАТ «Малинська паперова фабрика – WEIDMANN», Малинську фабрику банкнотного паперу, Малинське городище древлян, оглядовий майданчик МКДЗ групи компаній ТОВ «Юнігран», Малинський підводний музей скульптур, Історико-краєзнавчий музей в с. Українка, Малинський парк культури і відпочинку паперовиків, Міський парк культури та відпочинку ім. Миклухи-Маклая, а також затоплений кар’єр з підводним музеєм скульптур «Малинський підводний музей» («Калюжа»).

При в'їзді в місто з боку Українки, праворуч, на місці затопленого кар'єру «Калюжа», був створений підводний музей в 2011 році київськими дайверами з організації DiveTime. Кар'єр, глибина якого досягає 15 м, має температуру води в межах 4-6°C протягом року. Видимість під водою змінюється від 2 до 12 м в залежності від сезону, а найкращий час для відвідування – з січня по червень. Серед експонатів музею є мотоцикл (муляж німецької моделі), кований якір, човен, трансформаторна будка, насосна станція, ракета, ялинка, триноги, вишка, макет польської міни і багато інших предметів, багато з яких були надані дайв-клубами.

Переїжджаючи міст через річку Ірша, за 400-500 м можна побачити оглядовий майданчик Малинського щебзаводу, з якого відкривається вид на глибокий кар'єр, що колись був частиною океану Тетіс, який панував в цих землях десятки мільйонів років тому. Виявлені скам’янілості рослин, риб, акул, амонітів і морських динозаврів свідчать про багатство морського життя того часу.

Малинське городище, що знаходиться на території міського профліцею, є важливою археологічною пам'яткою місцевого значення. Тут у VII-VIII ст. розташовувалося одне з перших міст Східної Європи. Пізніше, в IX-X ст., це було одне з головних міст древлянського князівства, через яке проходив торговельний шлях з Києва до Західної Європи.

Костел Св. Анни, збудований у 1884 році в класичному грецькому стилі на кошти, які заповіла княгиня С. Радзивілл, розташований на вулиці Городищанська. Це місце досі служить як храм.

Малин також славиться своєю паперовою промисловістю, і ви можете побачити корпуси Фабрики банкнотного паперу та ПрАТ «Малинська паперова фабрика – WEIDMANN». У парку паперовиків в 2018 році було встановлено пам'ятник засновнику міста князю Малу.

У центрі міста, на перехресті вулиць Грушевського та Сосніної, стоїть пам'ятник великому вченому-енциклопедисту Миколі Миколайовичу Миклухо-Маклаю. Він проживав у Малині майже півстоліття, і саме тут він досліджував побут і традиції місцевих жителів. Пам'ятник був відкритий у 1986 році до 140-річчя з дня його народження, а його автором є скульптор П.І. Степаков.

Парк культури та відпочинку імені Миклухо-Маклая, створений родиною вченого в другій половині XIX ст., є пам'яткою садово-паркового мистецтва. Парк займає 30 га та містить численні види дерев і чагарників, включаючи рідкісні інтродуценти з різних куточків світу. Особлива увага в парку приділяється пам’яті героїв Другої світової війни, де розташовані Курган слави та пам’ятники героям малинського підпілля. Парк також має дитячі майданчики та стадіон, що робить його ідеальним місцем для відпочинку.

Малинське водосховище, відоме як "Малинське море", є однією з найбільших штучних водойм Полісся, утвореною завдяки греблі на річці Ірша. Вода тут чиста, а навколишні соснові ліси додають природної краси місцю.

Теґи

Підписатися на нас в телеграм

Вас також може зацікавити:

Редакція malyn-live.com
Редакція malyn-live.com